Header.png

Cat, ocelot (kočka, ocelot)

cat.png
ocelot.png
Cat, ocelot (kočka, ocelot)

Oceloti jsou pasivní mobové, kteří jsou v džunglích. Jsou druhými zkrotitelnými moby v Minecraftu, prvními jsou vlkci. Oceloti byli poprvé spatřeni ve verzi 1.2.Vzhled

Když jsou neochočeni, tak mají žlutou srst s černohnědými skvrny, šedočerným nosem a zelenými oči. Po ochočení se přemění do jedné ze tří druhů koček. V každém případě jejich ocasy mají dvě křivky.Chování

Oceloti jsou velmi plachší mobové, který nezaútočí na hráče. Když se hráč přiblíží moc rychle k němu, tak začne sprintovat pryč. Divocí oceloti se budou pomalu plížit ke slepicím a nakonec je zabijí. Kočky se vyhýbají kaktusům a ostatním překážkám. Na rozdíl od vlků nebudou útočit na moby, kvůli své poklidné povaze. Creepři si budou udržovat odstup od Ocelotů. Když se Ocelot potká s vlkem, tak prchne, i když na něj nezaútočí. Oceloti neumřou z pádu, ale mohou zemřít v lávě a vodě.Chov

Pro ochočení ocelota potřebuje hráč syrovou rybu, když stojí na místě a nebude se otáčet moc rychle. Bude se pomalu přibližovat ke hráči a v tuto chvíli použijte syrovou rybu, abyste ho ochočili. V některých případech budete potřebovat více syrových ryb. V tu chvíli už nebude plachý. Od teď bude následovat hráče, ale ne tak striktně jak vlci.

Pravý klik na ocelota nebude mít efekt, pokud:

· hráč ho honí

· hráč je vzdálený víc jak 5 kostek od ocelota

· hráč nebo ocelot je ve vozíku

· ocelot nemůže utéct

Kočka

Kočky jsou pasivní mobové neboli ochočení Oceloti. Když jsou Oceloti ochočeni, změní svůj skin do jedné ze tří skinů. Nejčastěji se přemění na oranžovou kočku, zatímco černé kočky jsou méně časté. Siamské kočky jsou vzácné. Kočky následují hráče a budou se teleportovat, pokud jsou moc daleko. Také náhodně útočí na slepice. Creepři budou utíkat pryč od ocelotů a koček, což je dělá dobrým, štítem proti Creeprům, pokud je kočka poblíž hráče. Nebudou se přibližovat k ostatním kočkám, neublíží jim pád z výšky a neplní rozkazy.

Vzhled

Po ochočení Ocelota, kočka se přemění do jedné ze tří skinů - oranžový, černý nebo siamský skin. Siamské kočky mají modré oči, ale ostatní kočky mají zelené.

Chov

Dvojice koček se budou množit, když na ně kliknete pravým klikem se syrovou rybou.

Chov vytvoří kotě a mateřské kočky mají prodlevu o pěti minutách a pak se mohou množit znovu. Kotě bude mít stejnou barvu jako jeden z rodičů a barva kotěte pravděpodobně bude od kočky, která dostala naposledy najíst. Koťata nedávají zkušenosti. Hlav koťat jsou přiměřené k tělu koťat.

Chování

Krmením ocelota se syrovou rybou, se ocelot promění na kočku. Kočky budou vrčet a množit, když jedly syrovou rybu. Když se kočky množí, tak oba rodiče i kotě tě budou následovat, na rozdíl od jiných zvířat. Když aktivujete její „kuřecí-lov" mód, tak kočka se „připlíží" ke slepici. Kočky jsou klidnější než oceloti, protože neutečou od hráče, když se snaží k nim přiblížit. Kočka je 1 z 5 mobů (Enderman, Ocelot, Zombie Pigman), které umí sprintovat. Umí také otevírat dveře. Kočky neodhánějí ostatní moby. Na rozdíl od vlků kočky nebudou útočit na moby, když na ně zaútočíš nebo naopak.

Teleportace

Stejně jako u ochočených vlků se budou kočky teleportovat ke hráči, pokud tam bude dostatečně velká mezera s několika výjimkami.

Kočka se nebude teleportovat:

·         pokud kočka sedí

·         pokud je kočka ve vozíčku

·         když je hráč ve vodě

·         když kočka stojí na ledě

·         když hráč je v portálu

·         na nenačteném kusu světa

·         pokud kočka je ve vzduchu

Kočka
Zdraví

10 

Lokace

Ochočení Ocelota

Network ID

98

Savegame ID

Ozelot

Věci po smrti

Žádné

14.03.2012 15:43:43
planitel

Chcete aby se tato wiki dále rozvíjela?

Ano, určitě. (290 | 80%)
Spíše ano. (5 | 1%)
Ne. (23 | 6%)
Tento web patří pod herní klan [VIP]TEAM

Domovská stránka [VIP]TEAMU:
www.vip-team.mypage.cz

Forum:
www.vip-team.lefora.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one