Header.png

Ender Dragon (Ender Drak)

ender dragon.png
Ender Dragon (Ender Drak)

Ender Drak

Ender Drak je první oficiální boss mob v minecraftu. Spawnuje se jenom v Endu. Tenhle mob používá model draka, který Notch  vytvořil, ale používá textury připomínajícího Endermana, jsou černí, šupinatí s fialovýma očima.

Strategie

Před vstupem do Endu, je silně doporučeno, aby se hráč vyspal v posteli blízko End portálu v případě, kdyby umřel v boji.

Po vstupu do Endu vidíte, že se na obrazovce objevila fialová čára. To je ukazatel životů Ender Draka. V každé End dimenzi sídlí jeden Ender Drak, jehož zdraví se pravidelně obnovuje z blízkých Ender Krystalů. Tyhle krystaly se nachází na špičkách Obsidiánových věžích. Léčivý účinek těchto krystalů může obrátit těžce vydobytou škodu poměrně rychle, a proto se doporučuje, aby byly zničeny dříve, než hráč začne útočit na Ender Draka (šípy se mohou odrazit od stříbrných kousků křídel).

Zničení Ender Krystalu, zatímco Ender Drak je nabíjen (kruhy), způsobí Ender Drakovi další škodu, než aby se mu vyléčily (můžeš je ničit jako normální blok nebo mečem, lukem, apod.)  Když je to zničené, tak Ender Krystal vybouchne a nahradí se blokem Bedroku.

Ender Drak odletí, když se na něho někdo podívá, s výjimkou toho, když letí přímo ke hráči. Když Ender Drak míří k vám, tak dává dobrou šanci na útok na jeho hlavu, která dává větší zranění. Ender Drak může zničit veškeré bloky, kterých se dotkne s výjimkou Obsidiánu, Ender Stonu a Bedroku (prochází přes ně), dělat TNT strategie jsou velmi obtížné, ale ne-li nemožné úspěšně realizovat. Vzhledem k rychlosti Ender Draka, je boj z dálky upřednostňován před bojem z blízka. Láva, voda a enchanty mu nezpůsobí žádnou škodu. Sněhové koule ho můžou zranit a dokonce ho můžou i dočasně zastavit. Můžou ho zranit i vajíčka a ender perly. Boj s mečem ubírá více životu než luk. Postele, které vybuchují v Endu, mohou být odpáleny, když je Ender Drak poblíž, způsobí mu značné škody. Ender Drak dostává největší poškození z hlavy. Bít ostatní části těla není moc účinné.

Jakmile je zabit, Ender Drak bude vytvářet světelné paprsky. Vybouchne a na zem spadne dostatečné zkušenosti na úroveň 110. Také to spawne Dračí vejce na špičce End portálu, který vyroben z bedroku. Po vstupu do portálu se aktivuje velmi zdlouhavé cutscene (cca 8 minut a půl), který funguje jako konec minecraftu, po které se hráč teleportuje na spawn. Cutscene může být přeskočen, stisknutím Escape, a bude okamžitě poslán na spawn. Hráč se může vrátit do Endu, ale Ender Drak tam už nebude.
Zdraví

200 (  × 100)

Síla útoku

10 ( )

Spawn

The End

První výskyt

Beta 1.9pre4 (disabled)
Beta 1.9pre6 (official)

Network ID

63

Savegame ID

EnderDragon

Drops

Pozemský portál a Dračí vejce

Zkušenosti

20,000

 


15.03.2012 22:01:04
planitel

Chcete aby se tato wiki dále rozvíjela?

Ano, určitě. (290 | 80%)
Spíše ano. (5 | 1%)
Ne. (23 | 6%)
Tento web patří pod herní klan [VIP]TEAM

Domovská stránka [VIP]TEAMU:
www.vip-team.mypage.cz

Forum:
www.vip-team.lefora.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one